Aktualności
Bardzo miła niespodzianka w Nowym Roku dla trenera Sławomira Tokarza, który jakiś czas temu został poproszony o przeprowadzenie szeregu szkoleń z zakresu funkcjonowania służb mundurowych z żołnierzami Obrony Terytorialnej z Gliwic. Nie spodziewał się że dostanie taki piękny prezent, które będzie stanowił niezapomniana pamiątkę oraz kolejne doświadczenie zawodowe. 

23 grudnia 2020 roku o godzinie 16:00 i 18:15 trzydzieści osiem osób trenujących w Spartanie kickboxing zarówno w grupie zaawansowanej i początkującej brało udział w egzaminie na stopnie szkoleniowe Polskiego Związku Kickboxingu PZKB. Egzamin został podzielony na dwie grupy wiekowe dzieci oraz młodzież i dorośli. Egzaminatorem był trener, posiadacz pierwszego stopnia mistrzowskiego 1 DAN PZKB – Sławomir Tokarz. Razem z nim egzamin przeprowadzali trener Przemysław Wejner oraz trener Leszek Tokarz. Egzamin trwał blisko dwie godziny i był złożony z czterech części. Pierwszą stanowiła teoria, zagadnienia dotyczące nazewnictwa technik w języku ojczystym oraz międzynarodowym. Następnie test techniczny, zadania w parach (tarczowanie, zadania oraz sparingi) oraz próba sprawnościowa. Aby zdać egzamin należy zaliczyć każdą z wymaganych części. Techniki muszą osiągnąć wymagane minimum (tj. Każda technika wymagana na dany stopień musi być wykonana poprawnie). W ćwiczeniach z partnerem oceniana jest zarówno technika jak i odpowiednie wyczucie dystansu, moment rozpoczęcia ataku, obrony czy kontrataku tzw. Wyczucie w czasie i przestrzeni. W ćwiczeniach z partnerem osoba zdająca egzamin oceniana jest wg takich kryteriów jak: poprawność w wykonaniu technik, pozycje i poruszanie się, równowaga, umiejętność koncentracji, umiejętność oceny dystansu, opanowanie i kontrola. Spartan Knurów składa podziękowania za wsparcie naszego klubu dla władz miasta Knurowa na czele z Prezydentem Panem Adamem Rams jak również dla Pana Pawła Kobylińskiego Prezesa firmy HH Poland, który na co dzień pomaga nam wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie byłoby nas! By szczyty zdobywać! Wszyscy uczestnicy zaliczyli poprawnie egzamin. Ciężko przepracowany okres treningowy Naszych zawodników zaowocował. Niebawem pierwszy sprawdziany Naszej drużyny dzieci, młodzieżowców oraz dorosłych na krajowych matach i ringach gdzie będzie im walczyć o tytuł najlepszego w Polsce.

 

Od ostatnich czerwcowych nominacji minęło sporo czasu, wszyscy adepci nie próżnowali. Systematyczne treningi w Spartanie potwierdziły wysoki poziom Naszych zawodników, który weryfikowały krajowe jak i międzynarodowe zawody w tej dyscyplinie sportu. Trener Robert postanowił nagrodzić swoich podopiecznych poprzez nadanie kolejnego stopnia w postaci belki na panelu pasa. Nominowani zawodnicy to :

Justyna Długosz 3 belki na białym pasie

Adam Witkowski 1 belka na purpurowym pasie

Adam Sosinka 2 belki na niebieskim pasie

Michał 1 belka na niebieskim pasie

Michał Czapla 1 belka na białym pasie

Bartek Sosinka 1 belka na białym pasie

Marcin Kapica 1 belka na białym pasie

Oliwier Nowok 3 belki na niebieskim pasie

Gratulacje dla zawodników i wielkie podziękowania dla trenera Roberta.

 

W Katowicach w dniu 29.11.2020 odbyły się Mistrzostwach Śląska Ju-Jitsu. Podczas tych zmagań sportowych mogliśmy obserwować walki Naszych zawodników - Oliwiera Nowok i Marcina Kapicy. Oliwier wystartował w formułach Fighting (66kg), NeWaza Gi (60kg) i NeWaza NoGi (60kg). Stoczył łącznie 13 walk w tym 8 wygranych przed czasem 3 wygrane na punkty 1 przegrana przez dyskwalifikację i 1 przez poddanie. Ostatecznie wraca z Złotym medalem z Fightingu i dwoma srebrnymi z NeWaza Gi oraz NeWaza NoGi. Marcin w NeWaza Gi wygrał 1 walkę i trzy przegrał, a w NeWaza NoGi wygrał dwie walki a jedną przegrał co mu dało 2 miejsce. Gratulujemy dla Naszych wspaniałych zawodników.

 

BAD GIRLS CAMP

W dniach 28,29 listopada 2020 roku nasza zawodniczka Małgorzata Tkocz wzięła udział w zgrupowaniu "Bad Girls Camp" organizowanym przez MMA Familia. Gosia miała okazję odbyć treningi oraz sparingi z zawodniczkami MMA pod okiem m.in Artura "Kornik" Sowińskiego - pierwszego mistrza KSW kategorii piórkowej. Podczas obozu zadbano również o aspekt psychologiczny, przeprowadzając trening mentalny oraz wykonano testy motoryczne, które pozwoliły dowiedzieć się nieco więcej o samym sobie i własnych możliwościach. Te dwa ciężko przepracowane dni stanowią świetną inwestycje dla dalszego rozwoju naszej zawodniczki.