Aktualności

W środę 28 marca 2018 roku odbyła się uroczysta Gala Mistrzów Sportu i Kultury w Szczygłowicach, na której zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia Prezydenta Miasta Knurów dla sportowców i przedstawicieli kultury za 2017 rok. Cała uroczystość przebiegła w bardzo podniosłej, ale jednocześnie w niezwykle miłej atmosferze. Nagrody odebrali zawodnicy oraz trenerzy Spartana, którzy reprezentują nasze miasto na zawodach krajowych jak i zagranicznych. Poniżej przedstawiamy listę osób nagrodzonych oraz wyróżnionych.

Dnia 25 marca 2018 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski WKA & WFMC w Świdnicy gdzie zjechało się blisko 360 zawodników z całej polski. Nasz klub wystawił 5 zawodników na zasadach K1. Pojedynki w wykonaniu naszych podopiecznych były prowadzone w bardzo dobrym tempie, a przygotowanie pod względem technicznym oraz taktycznym przyniosło oczekiwane wyniki. Po mocnych walkach zdobywamy worek tytułów: dwa Mistrzostwa Polski oraz dwa Vice Mistrzostwa. Obsada samej rywalizacji była bardzo wysoko obstawiona, a nasi reprezentanci zakończyli te zawody z bardzo dobrymi wynikami. Jesteśmy ogromnie zadowoleni, widzimy że nasi klubowicze z treningu na trening stają się lepsza wersją siebie. Ich wszechstronna sprawność, świetna koordynacja ruchowa,ogromna wytrzymałość i siła, przekłada się na wysokie wyniki w sporcie. Nie można pominąć faktu, iż nasz fighter Mateusz Kręplewski wykonał nokaut zawodów. Walki naszych Spartan zostały zauważone przez promotorów walk zawodowych i posypały się propozycje , ale o tym już niebawem. Serdecznie Gratulujemy.

W dniach 23.03-25.03.2018r w Gliwicach odbyły się trzydniowe konsultacje Młodzików. Z naszego klubu w konsultacjach brał udział Alan Jankowski oraz Dominik Przywara, pod okiem trenera Bogdana Wyrzychowskiego. Podopieczni Spartana mieli okazję posparować z zawodnikami z innych klubów, wymieniając się umiejętnościami oraz nabytym doświdczeniem. Alan jak i Dominik wypadali bardzo dobrze, pokazali dobry techniczny boks. Obydwoje zostali wzięci pod uwagę na obozy sportowe, które przygotowują do Mistrzostw Polski Młodzików.

W dniach 11-16 marca 2018r odbył się XXXV Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma w Warszawie, w którym udział wzięło 136 zawodników z 27 państw z całego świata. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych organizowana od 1977r. Obsada tegorocznych zmagań w Warszawie była wyjątkowo mocna nazwana przez niektórych małymi mistrzostwami świata. Nasz kraj z dumą reprezentował wychowanek Ireneusza Przywary Damian Durkacz. Zawodnik spartana wygrał w znakomity sposób 3 pojedynki, dzięki którym jako jedyny spośród przedstawicieli polski awansował do walki o złoto. W półfinale w świetnym stylu pokonał brązowego medalistę ubiegłorocznych mistrzostw świata, Amerykanina Freudisa Rojasa. Każdy pojedynek stoczony przez naszego pięściarza był bardzo efektowny, dynamiczny oraz pełny świetnego refleksu. Sędziowie oraz widzowie bez wątpienia okrzyknęli Damiana jako najlepiej debiutującego zawodnika w boksie seniorskim.

Dnia 10 marca 2018 r odbył się w Katowicach Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny. Reprezentantami naszego klubu był Oliwier Nowok oraz Jakub Gutt. Nowok po raz kolejny stanął na wysokości zadania, zdobywając dwa złote medale w systemie fighting kategoria MU-15 45kg. Po tym turnieju, nasz zawodnik podnosi poprzeczkę przechodząc do wyższej kategorii wagowej 50kg. Minimum wysiłku, maksimum skuteczności zasada Ju-jitsu, której Oliwier nieustannie się trzyma. Kolejnym reprezentantem spartana był Jakub Gutt, związany z naszym klubem od kilku miesięcy, młody utalentowany sportowiec startujący w kategorii +81kg. Tego dnia w Katowicach zdobywa złoty medal oraz punkty bez walki z powodu braku przeciwników. Na turnieju mimo to zmierzył się na macie z dwoma zawodnikami z niższej kategorii które wygrał, jednak zgodnie z regulaminem nie wliczały się one do punktacji na skutek różnicy w kategoriach. Były to walki bardziej na zasadzie sprawdzenia swoich możliwości oraz nabycia nowego doświadczenia. Serdecznie gratulujemy.