EGZAMINY NA STOPNIE UCZNIOWSKIE W KICKBOXINGU

23 grudnia 2020 roku o godzinie 16:00 i 18:15 trzydzieści osiem osób trenujących w Spartanie kickboxing zarówno w grupie zaawansowanej i początkującej brało udział w egzaminie na stopnie szkoleniowe Polskiego Związku Kickboxingu PZKB. Egzamin został podzielony na dwie grupy wiekowe dzieci oraz młodzież i dorośli. Egzaminatorem był trener, posiadacz pierwszego stopnia mistrzowskiego 1 DAN PZKB – Sławomir Tokarz. Razem z nim egzamin przeprowadzali trener Przemysław Wejner oraz trener Leszek Tokarz. Egzamin trwał blisko dwie godziny i był złożony z czterech części. Pierwszą stanowiła teoria, zagadnienia dotyczące nazewnictwa technik w języku ojczystym oraz międzynarodowym. Następnie test techniczny, zadania w parach (tarczowanie, zadania oraz sparingi) oraz próba sprawnościowa. Aby zdać egzamin należy zaliczyć każdą z wymaganych części. Techniki muszą osiągnąć wymagane minimum (tj. Każda technika wymagana na dany stopień musi być wykonana poprawnie). W ćwiczeniach z partnerem oceniana jest zarówno technika jak i odpowiednie wyczucie dystansu, moment rozpoczęcia ataku, obrony czy kontrataku tzw. Wyczucie w czasie i przestrzeni. W ćwiczeniach z partnerem osoba zdająca egzamin oceniana jest wg takich kryteriów jak: poprawność w wykonaniu technik, pozycje i poruszanie się, równowaga, umiejętność koncentracji, umiejętność oceny dystansu, opanowanie i kontrola. Spartan Knurów składa podziękowania za wsparcie naszego klubu dla władz miasta Knurowa na czele z Prezydentem Panem Adamem Rams jak również dla Pana Pawła Kobylińskiego Prezesa firmy HH Poland, który na co dzień pomaga nam wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie byłoby nas! By szczyty zdobywać! Wszyscy uczestnicy zaliczyli poprawnie egzamin. Ciężko przepracowany okres treningowy Naszych zawodników zaowocował. Niebawem pierwszy sprawdziany Naszej drużyny dzieci, młodzieżowców oraz dorosłych na krajowych matach i ringach gdzie będzie im walczyć o tytuł najlepszego w Polsce.